Psycholog Szczecin - Transformacja, pracownia psychologiczna

do poczytania facebook

relacja ze sobą

Możemy mówić o relacji do siebie, do innych, do świata. Jednak zacznijmy od relacji do samego siebie. Gdyż jest to ta pierwsza relacja, od której wszystko inne się zaczyna. To, jaką relację masz ze sobą rzutuje na to, w jakiej relacji jesteś do innych ludzi i do świata. To, jak czujesz się w środku, jakie masz przekonania na swój własny temat zawsze ma wpływ na to, jakie kontakty nawiązujesz z innymi ludźmi i jak funkcjonujesz w świecie. 

czytaj więcej>>

 

relacje z innymi

Relacja w języku angielskim to „REALation”. „Real” to tyle, co „prawdziwy”.

W relacjach jest pewna potencjalność – szansa na odkrywanie prawdy – o sobie, drugim człowieku i życia w zgodzie z tą prawdą. Jest to szansa na realizowanie tych wszystkich wartości i jakości, które są dla osoby ważne. Myślę, że warto zadać sobie następujące pytania – jak wyglądają twoje relacje z innymi? Na czym się opierają? Na ile jesteś w nich autentyczny? Czy pozwalasz sobie na pełną ekspresję siebie? Czy wnosisz w relacje te jakości, które cenisz? Czy twoje relacje z innymi wzbogacają cię i drugą osobę wewnętrznie?

czytaj więcej>>

 

terapia dla dzieci

Bardzo chętnie pracuję z dziećmi w wieku szkolnym, które cierpią na różnego rodzaju dolegliwości emocjonalne, lęki, z dziećmi które przeżyły silne traumy emocjonalne. Metody którymi pracuje pozwalają dosyć szybko i skutecznie dotrzeć do źródła bólu emocjonalnego i pozwalają na jego znaczne złagodzenie lub uwolnienie.

czytaj więcej>>

 

artykuły i wywiady:

Czym jest kryzys emocjonalny?

W życiu każdego z nas pojawiają się momenty, kiedy coś, co do tej pory działało, przestaje działać, kiedy coś w życiu się załamuje. Układ, który do tej pory dawał poczucie stabilności rozpada się. Stare zasady i porządek zmieniają się. Fundamenty tego, na czym budowaliśmy swój świat upadają. Może to być przykładowo koniec związku, rozpad rodziny, zmiana warunków życiowych, strata pracy, pojawienie się choroby, jak i szereg innych sytuacji, które przynosi życie. Przychodzi taki czas, kiedy człowiek musi zacząć budować swoją rzeczywistość od nowa.

czytaj więcej>>

 

Jesteś w ciąży - jesteś wyjątkowa

Ciąża to taki czas w życiu kobiety, kiedy spotyka ją wiele nowego. Zmienia się jej ciało, targają ją tysiące emocji, strach miesza się ze szczęściem. Czy ciąża to dobry moment na skorzystanie z profesjonalnej pomocy i zdecydowanie się na psychoterapię?

czytaj więcej>>

 

To miał być chłopiec...Marzyłam o dziewczynce...czyli zawód związany z płcią dziecka

Mówimy, "byle było zdrowe", jednak często od pierwszych dni ciąży myślimy o "małej kropce" jak o ukochanej córce, czy synku. Czy należy sie ganić za takie myśli i nie pozwalać sobie na snucie wizji zabawy z dzieckiem określonej płci, aż do chwili, kiedy poznamy płeć dziecka? Czy takie fantazjowanie może być groźne?

czytaj więcej>>